sass
دسته‌بندی نشده, مقالات

آموزش Sass بخش دوم

آموزش Sass

نحوه کار SASS

در بخش دوم آموزش Sass در طراحی سایت به نحوه کار Sass می پردازیم در زبان های برنامه نویسی متغیر هایی مانند فانکشن، عملگر و… وجود دارد ولی در CSS چنین چیزی وجود ندارد. زبان SASS این امکان را فراهم کرده است که از ویژگی هایی که در CSS وجود ندارد بتوان استفاده کرد (متغیر، توابع، عملگر و …) که باعث جذاب تر شدن کدهای CSS و سرعت بخشیدن به کدها

نحوه کامپایل کدها

محل نوشتن کد ها بسیار ساده می باشد، چنانچه قصد نوشتن با سینتکس SCSS را دارید کافی است یک فایل جدید با پسوند SCSS ساخته ( style.scss ) و کدها را داخل آن می نویسید. و اگر قصد نوشتن با سینتکس SASS را دارید یک فایل جدید با پسوند SASS ساخته ( style.sass ) و کدهای لازم در را داخل آن بنویسید.

اگر فایل های ساخته شده را به صفحه طراحی سایت متصل کنیم مسلماً کار نمیکند، چون فایل CSS نیست. در ابتدا باید فایل SASS را تبدیل به فایل CSS کنیم. برای این کار نرم افزاری به نام (Koala ) وجود دارد که این کار را انجام می دهد. این نرم افزار برای سیستم عامل های ویندوز، مکینتاش و لینوکس قابل نصب می باشد.

آدرس دریافت نرم افزار Koala :

koala-app

اگر از سیستم عامل ویندوز دارید در ابتدا نیاز به نصب نرم افزار Ruby می باشد که می توانید از آدرسی که معرفی می شود دانلود و در طراحی وب سایت استفاده کنید.

آدرس دریافت نرم افزار Koala :

rubyinstaller

تاریخ انتشار :۰۱ آذر ۱۳۹۵ نظرات :دیدگاه‌ها برای آموزش Sass بخش دوم بسته هستند

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.